Godziny pracy biblioteki:

• Środa 8.00-12.25

• Czwartek 8.00-14.00

• Piątek 8.00- 12.00

Z czytelni można korzystać od poniedziałku do piątku w godzinach pracy biblioteki .

Biblioteka to taki najmniejszy punkt dowodzenia światem. I tym realnym i tym zaklętym w książkach i łączach internetowych. Biblioteka i czytelnia to niewielkie pomieszczenia w naszej szkole, ale za to z wielkim rozmachem planujące i organizujące życie szkolne.

Zbiory biblioteki to ponad 8000 woluminów.

Wiele nowych pozycji do biblioteki kupowanych jest z funduszy uzyskanych ze zbiórek makulatury. Organizujemy przynajmniej dwie zbiórki w roku- jesienną i wiosenną. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży makulatury są przeznaczane na zakup nowości książkowych. Uczniowie sami proponują tytuły książek, które chcieliby kupić i właśnie one najczęściej są wypożyczane.

Od wielu lat zbieramy plastikowe nakrętki. W roku szkolnym2014/2015 uczestniczymy w akcji „Nakrętki dla Hospicjum". W odwożenie nakrętek do punktu odbioru zaangażowani są również rodzice uczniów.

Biblioteka jest współorganizatorem wielu konkursów szkolnych i międzyszkolnych

Najpopularniejsze konkursy:

• „Zakładka ekologiczna" (we współpracy z filią nr 36 Miejskiej Biblioteki Publicznej)
  • „Pożeracze książek" (we współpracy z filią nr 34 Miejskiej Biblioteki Publicznej)
  • „ Konkurs czytelniczy dla uczniów klas młodszych"
  • „Sherlock Holmes ortografii klas szóstych" .
  • „Świat bajek Jana Brzechwy"

Od 2002 roku nieprzerwanie bierzemy udział w akcji „Cały Wrocław czyta". W 2008 roku organizatorzy postanowili uhonorować placówki szczególnie wyróżniające się w akcji przez ostatnie kilka lat (przypomnijmy, że dotychczas trzykrotnie zdobywaliśmy 1 miejsce wśród szkół podstawowych Wrocławia) i szkole przyznano dodatkowo tytuł PROFESORA CZYTANIA.

Spotykamy się z autorami piszącymi dla dzieci. Czytali dla nas: Kazimierz Szymeczko, Joanna Papuzińska i Wanda Chotomska, Paweł Beręsewicz i Joanna Olech , Mariusz Urbanek i Andrzej Maleszka. Swoją obecnością na terenie szkoły zaszczyciły nas również pani Anna Paszkiewicz , Joanna Zagner- Kołat, Mariola Jarocka i Magdalena Zarębska

Do czytania zapraszamy wrocławian. W ramach akcji „Czytasz? Czytam!" co roku gościmy ludzi wykonujących ciekawą pracę lub mających szczególne pasje, którzy prezentują uczniom swoje ulubione książki z dzieciństwa oraz odpowiadają na liczne pytania dotyczące ich pracy i zainteresowań. Warto wspomnieć, że dotychczas w szkole gościli m.in. sportowiec i polityk Rafał Kubacki, dziennikarze: Beata Maciejewska i Arkadiusz Dziubek, rzeźbiarz Tomasz Moczek , Jerzy Skoczylas- współzałożyciel kabaretu ELITA, strażnicy miejscy, górnik, strażacy, rzecznik prasowy dolnośląskiej policji Artur Falkiewicz, Renata Mauer- Różańska, Bogdan Aniszczyk, historyk sztuki dr Piotr Oszczanowski, ks. Jerzy Rasiak , sportowcy- żołnierze: Damian Janikowski– zdobywca brązowego medalu w zapasach na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, Łukasz Banak – również zapaśnik i uczestnik turnieju olimpijskiego, Weronika Wedler – medalistka mistrzostw Europy w sztafecie 4x100 metrów oraz Arkadiusz Gardzielewski – aktualny mistrz Polski z 2013 roku w maratonie, Wojciech Dwojaki i Wojciech Kowalski- uprawiający bieg na orientację, piłkarze Śląska Wrocław, uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Niedowidzących we Wrocławiu wraz z opiekunami, dr Zbigniew Najsarek - organizator wypoczynku aktywnego dla dzieci i młodzieży oraz wielu rodziców i dziadków naszych uczniów.

Od wielu lat współpracujemy z Miejską oraz Dolnośląską Biblioteką Publiczną we Wrocławiu. Chodzimy na lekcje biblioteczne organizowane dla uczniów klas młodszych i starszych, bierzemy udział w konkursach plastyczno- czytelniczych, uczestniczymy w imprezach i akcjach oraz spotkaniach z autorami.

W bibliotece działa Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej współfinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego