O nas:

Świetlica szkolna czynna jest w godzinach: od 6.45- 7.45 i od 11.30- 17.00. W roku szkolnym 2013/2014 zajęcia świetlicowe odbywają się w 5 grupach.

Nauczyciele świetlicy:

I grupa:   Katarzyna Herman
II grupa: Marta Osika, Izabela Polańska
III grupa:   Katarzyna Pełka
IV grupa: Barbara Biczysko , Renata Stańczak
V grupa:   Joanna Jacaszek

Ponadto dziećmi w świetlicy porannej opiekują się:Magdalena Mielech, Beata Rząsa, Beata Wiśniewska, Renata Stańczak,    Renata Stankiewicz, Małgorzata Jurkiewicz, Katarzyna Kopeć, Agata Sitarz

Świetlica organizuje i przeprowadza zajęcia o zróżnicowanej formie i treści dostosowanej do wieku, zainteresowań i możliwości dzieci. Są to zajęcia tematyczne zgodne z tygodniowymi hasłami, wg których pracuje świetlica: pogadanki, rozmowy z dziećmi, wiadomości aktualne podawane na bieżąco. Pod kątem tychże haseł prowadzone są również inne zajęcia: plastyczne, plastyczno-techniczne, czytanie bajek, baśni i legend, nauka piosenek, słuchanie z kaset, konkursy, turnieje, rozwiązywanie krzyżówek, rebusów, szyfrogramów.

Zajęcia te przeplatane są zabawami ruchowo-sportowymi oraz zabawami w kącikach zainteresowań.

Świetlica doposażana jest na bieżąco w nowe gry stolikowe, klocki, gry dydaktyczne, z których korzystają dzieci. W świetlicy istnieje możliwość oglądania bajek na video i DVD. Dzieci bardzo chętnie biorą udział w konkursach międzyświetlicowych, ich prace są nagradzane.

Wychowawcy świetlicy zapewniają dzieciom chętnym pomoc w odrabianiu lekcji.

Gdy pogoda na to pozwala świetlicowe zajęcia rekreacyjne odbywają się na boisku szkolnym.

W odbywających się w szkole zajęciach pozalekcyjnych: zajęcia taneczne, siatkówka, tenis stołowy, gimnastyka korekcyjna, zajęcia komputerowe, zajęcia ekologiczne, zajęcia kółka plastycznego, kółka muzycznego, zajęcia "Krasnoludkowe czytanki", zajęcia logopedyczne, socjoterapeutyczne, zajęcia wyrównawcze dla słabszych uczniów - bierze udział duża grupa dzieci chodzących do świetlicy.